title: "Bluestream SEN480OP Sentry Open Top Bin, Blue"
brand: "bluestream"
price: "AED 394"
currency: AED
in_stock: true
url: https://www.desertcart.ae/products/110277284-bluestream-sen480op-sentry-open-top-bin-blue
store_origin: AE
region: United Arab Emirates
---
# Bluestream SEN480OP Sentry Open Top Bin, Blue
**Brand:** bluestream
**Price:** AED 394
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Bluestream SEN480OP Sentry Open Top Bin, Blue by bluestream
- **How much does it cost?** AED 394 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- bluestream enthusiasts
## Why This Product
- Trusted bluestream brand quality
## Description
Color: Blue Material: Fiberglass Dimension(D x H): 480 mm x 750 mm Stylish openings for the litter deposition Ultra-violet stabilized resin for durability Polymerized fiber molding for easy maintenance Resistant to heat/water - rust/decay proof Inner liner container is made of rolled hot dip galvanized steel sheet The container is machine rolled with two drop-down handles for convenient usage Heavy duty, extra deep, rust-proof with stainless steel ashtray The ashtray is fitted with a perforated stainless steel cover plate Weight: 10 Kg
## Features
- Description
-->
  Color: Blue
  Material: Fiberglass
  Dimension(D x H): 480 mm x 750 mm