title: "American Metal #3018W18-R 18\" White Base Diffuser"
brand: "american metal products"
price: "AED 26"
currency: AED
in_stock: false
reviews_count: 8
url: https://www.desertcart.ae/products/15566883-american-metal-3018w18-r-18-white-base-diffuser
store_origin: AE
region: United Arab Emirates
---
# American Metal #3018W18-R 18" White Base Diffuser
**Price:** AED 26
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** American Metal #3018W18-R 18" White Base Diffuser by american metal products
- **How much does it cost?** AED 26 with free shipping
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- american metal products enthusiasts
## Why This Product
- Trusted american metal products brand quality
## Description
18", White Perimeter Baseboard Diffuser, Sunburst Pattern, Painted Stamped Steel, 1/3" Fin Spacing, 3" Base Extension With Screws.
## Features
- Make sure this fits by entering your model number.