brand: "lycebell"
price: "AED 323"
currency: AED
in_stock: true
reviews_count: 3
category: "Lycebell"
store_origin: AE
region: United Arab Emirates
---
**Brand:** lycebell
**Price:** AED 323
**Availability:** ✅ In Stock
## Summary
> 🌬️ Stay ahead of the breeze—measure, monitor, master!
## Quick Answers
- **How much does it cost?** AED 323 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- lycebell enthusiasts
## Why This Product
- Trusted lycebell brand quality
## Description
Review: Works really well - Good size, like the app that you can download too. Good a sturdy
## Features
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B09XW84MR3 |
| Best Sellers Rank | 25,594 in Garden ( See Top 100 in Garden ) 8 in Wind Gauges |
| Country Of Origin | China |
| Customer Reviews | 4.4 out of 5 stars 142 Reviews |
| Item Dimensions | 16.5 x 8.5 x 3.8 centimetres |
| Item Weight | 200 Grams |
| Item dimensions L x W x H | 16.5 x 8.5 x 3.8 centimetres |
| Item weight | 200 Grams |
| Manufacturer | LYCEBELL |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Thread type | Tripod Thread |
| UPC | 705114968009 |
## Product Details
- **UPC:** 705114968009
## Images
## Available Options
This product comes in different **Color** options.
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Good value
*by M***B on 22 December 2025*
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Works really well
*by J***W on 12 January 2025*
Good size, like the app that you can download too. Good a sturdy
### ⭐⭐⭐⭐⭐ Just as described
*by S***. on 16 June 2023*
Nice unit for the price.
## Frequently Bought Together
- STARTRC Drone Landing Pad,50cm(19”) Universal Waterproof Portable Fast-Foldable Landing Mat for DJI Air 2S/Mavic Mini 2/Mavic Air 2/Mavic 2 Pro/Zoom/FIMI X8SE/DJI FPV Drone
- STARTRC Mini 3 Pro 2 in 1 Sun Hood, RC Joysticks Protector Sunshade for DJI Mini 3 Pro/Mini 3/Air 2S/Mavic 3 Classic/Mavic 3 Pro RC Remote Controller Full Screen Protection Accessories(Only for RC)