title: "Watts WQC4RO11-50 Kwik-Change RO Replacement Filter Annual Bundle With Membrane"
brand: "watts"
price: "AED 1442"
currency: AED
in_stock: true
reviews_count: 9
store_origin: AE
region: United Arab Emirates
---
# Watts WQC4RO11-50 Kwik-Change RO Replacement Filter Annual Bundle With Membrane
**Brand:** watts
**Price:** AED 1442
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **How much does it cost?** AED 1442 with free shipping
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- watts enthusiasts
## Why This Product
- Trusted watts brand quality
## Description
## Images
## Questions & Answers
**Q: Are these the twist in filters?**
A: Half twist.  The Watts RO system needs the filters with the bird on the label.
**Q: Will these filters fit the Watts EZ RO system?**
A: No
**Q: How often should any one or all cartridges be replaced, for theses watts replacement filters?**
**Q: Is it a 10,11 or 13 inch filter?**
A: 11 inch