🎵 Feel the bass, own the room — Klipsch RP-1000SW delivers power you can’t ignore!
| ASIN | B0BSHDY84K |
| Best Sellers Rank | #91,716 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #80 in Home Audio Subwoofers |
| Colour | Black |
| Compatible devices | Home Theater System, Television |
| Control method | Remote |
| Country of origin | China |
| Included components | Subwoofer |
| Is waterproof | False |
| Item model number | 1070640 |
| Item weight | 24.95 kg |
| Manufacturer | Klipsch |
| Material | Vinyl |
| Model name | RP-1400SW |
| Mounting type | Floor Standing |
| Number of Items | 1 |
| Power source | AC adapter |
| Product dimensions | 63.4D x 38.1W x 42.3H centimeters |